Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec a NHL chytač

Ondřej Pavelec se chystá na lepší časy. Na konci srpna mu bude 30 let. V ideálním hokejovém věku ale měl na mále a vypadalo to, že bude muset NHL opustit. Winnipeg o něj ztratil zájem a po 12. letech v zámoří jej čekal návrat do Evropy. V prvním dni přestupů po něm ale sáhl New York Rangers a došlo k podpisu roční smlouvy na 1,3 milionu dolarů. Měl by jako dvojka krýt záda legendárnímu Švédovi Henriku Lundqvistovi. Ondřej Pavelec se zúčastnil už 4. ročníku exhibičního golfového turnaje určeného pro současné a bývalé české hokejisty. Pořadatelem je Petr Nedvěd a Martin Ručinský ve Vysokém Chlumcina golfovém hřišti Albatross. Došlo i na setkání s někdejšími spoluhráči z Kladna, Michalem Frolíkem, Jiřím Tlustým a dalšími českými reprezentanty.

Ondřej Pavelec a newyorští Rangers

Není to sázka na jistotu a záleží na tom, jak se vždy povede kemp. Pavelce ale čeká jedna z nejlepších organizací v NHL a super město, kde bydlí na nejlepší adrese v Americe. Ondřej předtím odmítl nabídku z Ruska a čekal až do prvního července, jestli se něco stane. Nevěděl, co bude dál, ale snažil nestresovat. Byl šťastný, když nabídka přišla. Ondřej Pavelec se těší na trénink s Henrikem Lundqvistem, na to, až zapadne do nový organizace, do velmi silného týmu se špičkovým trenérem gólmanů. Nepodceňuje přípravu a těší se. Do New Yorku na kemp začínající 12. září odjede týden předempodívat se na tenisový US Open a zařídil si v New Yorku bydlení. Máspoustu známých hráčů, co v New Yorku hráli, takže má informace a nechá si poradit, jak se věci nají. Golfové hřiště je jeho dalším domovem. Hraje pravidelně už 3 roky, obrovsky ho to baví a je nadšený. Proto golf hraje v létě téměř denně.

Ondřej Pavelec a zranění

Dne 7. února měl na mále a obával se, že si naposledy v NHL oblékl dres Winnipegu. Český hokejový brankář Ondřej Pavelec si totiž tehdy proti Minnesotě ošklivě poranil koleno. Potíže se ani po měsíční pauze nelepšily a byl nucen podstoupit artroskopickou operaci. Mistr světa z roku 2010 měl obavu, že už si nejspíš nezachytá. Pavelec kvůli svému zranění vynechal 8 zápasů, ale před víkendovými souboji se St. Louis a Coloradem se zdálo, že se do sestavy hravě vrátí, jenže to nevyšlo. Při tréninkových cvičeních se necítil dobře a rozhodl se, že nepůjde do velkého risku. Kouč Winnipegu Paul Maurice nevěděl, co bude dál. Operace byla úspěšná a Pavelec se dokázal vrátit na led.