Odkud pozorovat polární zář?

Odkud pozorovat polární zář?

Na světě je mnoho různých krásných míst, kdy při pohledu na ně se nám v plicích zastavuje dech. Takovým úkazům se říká divy světa, bohužel k nim nepatří polární zář, která jednoznačně také patří k nejvíce pozoruhodným věcem na současném světě. Pokud jste milovníkem dobrodružství a rádi cestujete, pak byste se měli vydat právě na sever k polární záři. Málokterý člověk si však uvědomuje, že se na polární záři můžete dívat i z jiných míst, nejen z Reykjavíku, kam se dostanete nejsnáze a nejlevněji. Existuje ještě řada jiných míst, odkud nádhernou polární zář můžete sledovat.  

Vybrali jsme proto několik dalších míst, odkud lze polární zář sledovat. Kam se podíváte nejdříve? Odkud budete polární záři sledovat vy? 

Severní Kanada 

Věděli jste, že polární záři můžete sledovat také ze severní Kanady? Kanada je sice trochu nákladnější záležitost, ale dostanete se do Ameriky, což je skvělé! Navíc Kanada je lákadlem každého dobrodruha, o tom není pochyb. Tolik adrenalinu, co vás čeká ve zdejší přírodě, nikde jinde na světě nenajdete. A co pak ta polární záře! Sledovat ji můžete třeba z Yukonu nebo ze Severní Teritorie. Dokonce existuje také online mapa, kde uvidíte, odkud se vyplatí polární záři sledovat.  

Skotsko 

Levnější alternativou, odkud sledovat polární záři, je Skotsko ve Velké Británii. Pokud se budete ve Velké Británii nacházet, doporučujeme vám zamířit do Skotska, kde se vám naskytne nádherný pohled na zmiňovanou polární záři. Navíc je zdejší místo bez světelného znečistění, tudíž polární záři uvidíte na sto procent fantasticky. Navíc se můžete vydat do zdejšího národního parku Cairngorms, návštěva parku vám trochu zpestří váš výlet.  

Aljaška 

Polární záři skutečně nemusíte pozorovat jenom ze Švédska, ale také se můžete vydat třeba na Aljašku, odkud se polární záře pozoruje opravdu fantasticky. Jsou tu jedny z nejlepších podmínek na pozorování polární záře, pokud se tedy budete nacházet zrovna v aljašské divočině. Navíc vás Aljaška naprosto dostane, vždyť je to jeden z koutů země, který není zrovna moc osídlený.