ložisko ropy

Nové ložisko ropy v Česku? Ano, nalezeno na Moravě!

Ceny pohonných hmot jdou neustále dolů. Ceny benzinu a nafty se aktuálně nachází v průměru už pod hranicí třiceti korun, což je naprosto skvělé. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že toto zlevňování nemůže jít donekonečna, proto se není čemu divit, když zrovna benzin se už ve svém zlevňování zastavil. Nafta jde sice s cenou stále dolů, což je asi základní důvod, proč lidé vyměňují svá auta nebo kupují si nová, která by jezdila na naftu, ale ani toto jistě nepůjde pořád níž a níž. Zejména pak proto, že je problém s ropou.

Rusko chce totiž tu svou těžbu ropy výrazně omezit, což znamená, že by ropa byla ještě cennější a ceny pohonných hmot by šly najednou tryskovým tempem zase nahoru. Jediné, co by nás mohlo před tak vysokými cenami spasit, je Amerika, která se také může pyšnit ložisky ropy. Jenže kdo ví, jak ona chce s její těžbou naložit a jestli v důsledku omezení těžba ropy jinde zvýší svou těžbu na trochu větší procenta.

Budoucnost byla celkem nejistá v tomto ohledu, ale jak se říká, že se vždy všechno nějak udělá a že se vždy odněkud vynoří taková ta spása – i to se aktuálně stalo. Našlo se totiž další ložisko ropy, a to dokonce i u nás v České republice. Nové ložisko se z čista jasna objevilo na Moravě.

Největší ložisko ropy za posledních patnáct let!

Toto nové ložisko ropy objevili geologové na Hodonínsku a podle zkoumání hornin se jim podařilo nalézt ložisko ropy, které se může pyšnit titulem „největší ložisko ropy naleznuté za posledních patnáct let“. Ropa se však nenašla ve starých, nýbrž v nových horninách. Odborníci s tímto nalezištěm mají opravdu velké plány. Pokud se naplní jejich očekávání, pak se u nás v České republice, respektive na Hodonínsku, může během několika let vytěžit až tři miliony barelů ropy.

Objevené ložisko má hodnotu zhruba tří miliard korun, což znamená, že by podle nejrůznějších propočtů měl stát na dani za tuto vytěženou surovinu získat zhruba dvě stě milionů korun.