Dotace na kotel

Co může překazit vaši dotaci na kotel?

Je tady zima,  lidé začínají řešit energie. Chtějí na nich samozřejmě opět něco ušetřit, ale hlavu si spíše lámou s tím, kde seženou peníze na nový kotel, pokud nedostanou takzvanou kotlíkovou dotaci. Výměna kotle je aktuální a lidé buď spoří, nebo žádají o dotace na kotel, které nabízí nejedno město. Většina lidí si myslí, že se dotace dostane každému, kdo si o ni požádá, ale není to tak. Něco tuto kotlíkovou dotaci může přece jenom zmařit, ale co to je?

Dotace na kotel se rozdávají opravdu hojně. Například v Ostravě už byla dokonce rozdána první vlna dotací a nyní si lidé mohou zažádat o dotaci v druhé vlně. Pokud si i vy žádáte o dotaci na kotel, ať už jste obyvatelem Ostravy či nikoliv, měli byste vědět, co vám tuto dotaci může zmařit.

Co mi může zmařit schválení dotace?

Mezi věci, které vám mohou zmařit získání dotace, patří například chybějící nebo špatně zpracovaná revizní správa, která se pojí ke starému kotli. Taky vám schválení žádosti o dotaci na kotel může překazit i neprůkazná fotodokumentace.

Samozřejmě tyto věci nemusí doslovně zmařit celý proces schvalování dotace, ale mohou vám výrazně ovlivnit částku, kterou dostanete. Dotace, která může dosáhnout až sto tisíc korun, se tak může snížit na pár tisíc korun jako příspěvek.

I ve vyúčtování může být nepřítel!

Na co byste si dál měli dávat pozor, tak rozhodně na vyúčtování. I díky tomu můžete mít komplikace. Vyúčtování je potřeba mít, je potřeba mít výpisy z účtu, které vám potvrdí úhradu.

Jak můžeme o dotaci požádat?

Pokud bychom měli srovnávat to, jak se podávají žádosti o dotaci, s minulými léty, tak jsme zaznamenali jistá pozitiva. O dotaci totiž nově můžete žádat i online – stačí vyplnit elektronický formulář. Nemusíte nic posílat, nic tisknout ani pro nic nikam chodit – vše vyřídíte z pohodlí domova.