Milujete kávu? Pražské kavárny, které stojí za návštěvu

Milujete kávu? Pražské kavárny, které stojí za návštěvu

Řada lidí se do Prahy sjíždí za zdejšími pamětihodnostmi nebo jinými turistickými cíli. Jenže co zde dělají ti, kteří tady mají své bydliště? Navštěvují kavárny! A zatímco někteří milují hledat nové a nové (čím víc schované, tím lepší), někteří si raději nechají poradit. Nejen pro ně proto přinášíme seznam několik pražských kaváren, které rozhodně stojí za navštívení. Vychutnejte si zde kofeinový nápoj, za kterým se budete velice rádi vracet.  

Café Letka na Letné 

V hlavním městě bychom narazili jak na kavárny větší, které jsou v krásných honosných budovách se zdobeným stropem, ale také na menší, které jsou spíše útulnější a na které prostě nedokážete zapomenout po prvním navštívení. A jednou z nich je Letka, která se nachází na pražské Letné, v těsné blízkosti Technického muzea Praha, jen kousek od krásné a velmi rozlehlé Stromovky.  

Café Letka patří k těm podnikům, do kterých se budete vracet nejen za vynikající kávou, ale také za velmi dobrými dezerty. To vše za fajn cenu (na Prahu a aktuální inflaci), v působivém prostředí.  

Kavárna, co hledá jméno 

Pokud se však budete nacházet spíše na pražském Andělu, jen kousek od zdejšího obchodního centra najdete poměrně schovanou kavárnu (přijdete k ní, když projdete parkovištěm) nazvanou „Kavárna, co hledá jméno”.  

Stejně jako v prvním případě, i v tomto mluvíme o velmi útulném podniku, který je po celé Praze tak proslulý, že se zde čekají fronty na stůl (hlavně o víkendech nebo ve svátcích). Důvodem jsou zdejší „benedikty”, které nemají konkurenci. 

Cafefin hned na Jiřáku 

Na náměstí Jiřího z Poděbrad se nachází kavárna, která je opět menší, ale je prakticky „na ráně”. Kromě snídaní zde však po celý den podávají velmi moderní a dobrá jídla, k tomu výtečnou kávu.  

Pokud bychom měli vypíchnout jednu věc, kterou se kavárna stala tak proslulá, jsou to zdejší banana bready a avokádové tousty. Navíc se nachází na velmi sympatickém místě, kousek od Riegrových sadů, a tak máte o následující program postaráno.