Masiv, kov nebo lamino? Aneb vybíráme vitríny do interiéru

Masiv, kov nebo lamino? Aneb vybíráme vitríny do interiéru 

Při návštěvě muzea jistě máte pocit, že byste jednu takovou vitrínu chtěli i doma. Sice byste v ní neměli prehistorické kůstky z dinosaurů, ale mohly by se zde vyjímat vaše kabelky, drahé alkoholické moky, poháry ze sportovních utkání nebo jiné cennosti, které doma zatím nemají své místo, případně se na ně na policích práší. A víte co? Přesně takovou prosklenou výstavní vitrínu můžete mít také! Stačí si vybrat ideální materiál. 

Univerzální kousek nábytku 

Samotné vitríny dnes můžeme pojmout jako univerzální kousek nábytku, který můžete umístit prakticky kamkoliv. Stačí jen najít místo, kde najde své uplatnění, případně kde se bude hezky vyjímat. Kancelář, obývací pokoj, ložnice… jen tedy pozor na místa, kde se pohybují děti. Nejednou se stalo, že vlivem okolností a dětských radovánek došlo k jejich shození a k újmě přišly všechny cennosti vitrínu okupující.  

V každém případě jsou vitríny vhodné jak pro malé, tak velké domácnosti. Stačí si vybrat jen vhodný materiál, který splní očekávání a která bude svým stylem hezky zapadat do zbytku domácnosti.  

Lamino jako nejoblíbenější materiál 

Z posledních průzkumů vyplývá, že nejoblíbenější vitríny jsou z lamina. Důvod je prostý – jedná se o nejlevnější, respektive cenově dostupný materiál, který je navíc dostatečně odolný, navíc takřka bezúdržbový (stačí jen omést smítky prachu).  

Většinou jsou takové vitríny opatřeny i takzvanými PVC hranami čili jsou velmi odolné proti vnějšímu poškození nárazem či jinak.  

Masiv pro luxusní zboží 

Pokud však chcete ve své vitríně skladovat spíše luxusní zboží za miliony, pravděpodobně se nespokojíte pouze s laminem, ale táhne vás to spíše k masivu. Je sice dražším a těžším materiálem, ale výsledného vzhledu se nebudete moct nabažit. 

Kov jako ideální kompromis 

Nemůžete se mezi dvěma možnostmi rozhodnout? Nabízí se zlatá střední cesta jménem kov. Zapadne prakticky do každého interiéru a pyšní se bytelností, stabilitou i dlouhou životností.