Investice do platiny

Když investice, tak do platiny

Do investičního světa se dnes hrne kdekdo. Není se čemu divit, vždyť právě investiční svět nabízí zvýhodnění našich úspor. Mnoho lidí si dává nejdříve peníze na takzvané spořicí účty, ale takové účty nejsou nic výhodného. Po několika letech zjistíte, že zvýhodnění bylo jen pár desetin procent. Rozhodnete se tedy investovat do něčeho, co vám přinese mnohem větší zvýhodnění. Vstoupíte tedy do již zmiňovaného investičního světa.

Do světa investování by se nikdy neměli pouštět naprostí laici a amatéři. Přece jenom na každém rohu číhá někdo, kdo chce přesně z takových lidí vyždímat všechny peníze, co mají. Jelikož si nejdříve o světě investování myslíme jenom krásné věci, často naletíme na líbivé řečičky, které by však pro nás měly být varováním.

Pokud však nejste amatérem a o svět investování už něco víte, nebojte se investovat a hurá do toho. Jestli vám můžeme poradit, začněte se zajímat o platinu.

Ceny klesají párkrát za sto let, využijte současného poklesu cen!

V poslední době se svět investic otáčí kolem platiny. Není se čemu divit, vždyť platina šla s cenou dolů a je dokonce mnohem levnější než zlato, což se stává párkrát za sto let. Dříve byla platina jenom pro velké investory, dneska je to však naštěstí investice, do které mohou mluvit i menší či drobní investoři. Už se totiž nevyrábějí jenom kilogramové slitky, ale vyráběny jsou i několika gramové slitky.

Proč cena platiny šla tak rychle dolů?

Pokles ceny platiny je vyvolaný hlavně uvolněním jedné větší zásoby, díky čemuž je to mimořádnější. Poptávka je po platině dlouhodobě vysoká, tudíž se zájemci o tento kov doslova perou na trhu. Pokud by vás zajímalo, jaký průmysl spolkne největší podíl tohoto kovu, tak bychom zmínili automobilový průmysl (zhruba dvaačtyřicet procent), dále je to šperkařství a na posledním místě je to právě svět investic.