Jakou matraci zvolit, když spím na břiše nebo na zádech?

Jakou matraci zvolit, když spím na břiše nebo na zádech?

Málokdo si uvědomuje, jak je poloha při spánku důležitá. Právě ta rozhoduje o tom, po jak tvrdé matraci sáhneme v případě, že budeme novou matraci vybírat. Ano, i matrace má svou trvanlivost a při výběru jejího nástupce musíme být zodpovědní. Přece jen se matrace podílí velkou měrou na kvalitě našeho spánku, proto se informujte o tom, jak tvrdá matrace je, z jakého materiálu je vyrobená a případně jaké jsou její rozměry, které jsou také důležité. 

Pravděpodobně nejsnazší je to s rozměry. Pokud už máte koupenou postel nebo alespoň rošty, vybíráte matraci podle toho. Volíte tedy třeba mezi matrací 180×200 cm nebo matrací 90×200 cm. Možná to nebude těžké ani při výběru materiálu matrace. Třeba už máte za poslední léta svého favorita, na kterém se vám spalo opravdu pohádkově. Nejtěžší to však je s výběrem správné tvrdosti, s čímž vám ostatně pomůže právě poloha, ve které spíte. 

Spíte na břiše nebo na zádech?

Lidé spí buď na boku, nebo na břiše a zádech. Zatímco jedinci spící na boku volí matrace měkčí, ti, kteří spí na břiše nebo na zádech volí matraci zásadně tvrdší – respektive tedy tvrdou nebo velmi tvrdou matraci, tedy matraci označovanou buď číslem 3, nebo číslem 4. 

To ostatně platí i pro jedince s vyšší váhou, ti také volí tvrdou nebo velmi tvrdou matraci, která se jejich váze sama přizpůsobí. 

Co jsou to tvrdé matrace?

Tvrdé matrace označované číslem 3 jsou mezi lidmi velice oblíbené. Oblíbené jsou tedy hlavně u mužů nebo u mladších jedinců, kteří potřebují dobrou oporu pro svou páteř. 

Co jsou to velmi tvrdé matrace?

Pokud mluvíme o velmi tvrdých matracích, mluvíme o vůbec nejtvrdších matracích, které se na trhu najdou. Milují je hlavně lidé spící na zádech, jelikož velmi tvrdé matrace jsou skvělou obou bederní oblasti a také účinně drží páteř.