Investice do spoření

Do jakého spoření Češi nejvíce investují?

Dnes se už nevyplatí schovávat peníze pod polštář nebo je skrblit do šuplíku u nočního stolku. Je lepší své úspory investovat, protože jen tak dosáhnete jistého zvýhodnění. Navíc je tolik možností! Jestliže se nebojíte riskovat, investujte do nemovitostí nebo do různých drahých kovů. Pokud však chcete investovat bezpečně, nabízejí se různá spoření, kterých je na českém trhu víc než dost. Otázkou tedy je, jaké spoření je v současné době nejvýhodnější a do jakého spoření Češi v současné době nejvíce investují?

Obliba spořicích produktů se za poslední čtvrtletí zvýšila, což nasvědčuje tomu, že lidé mají dost věčného utrácení. Raději chtějí spořit na horší časy. Proč by tedy neinvestovali do spořicích produktů, kde se jim jejich úspory budou ještě zvýhodňovat?

Jaké spoření je nejpopulárnější?

Mezi nejpopulárnější spoření patří rozhodně stavební spoření, které dokonce předběhlo i penzijní spoření, jež bylo dříve velice oblíbené. Ovšem stavební spoření na špici dlouho nezůstane. V poslední době se totiž ukázalo, že klesá výhodnost tohoto spoření. Banky a jiné instituce, které spoření nabízejí, se totiž rozhodly svým klientům ztížit život poplatky. Poplatky se tak účtují nejen při vzniku smlouvy, ale taky se účtují při každém vkladu peněz do spoření. Během doby, co s bankou či jinou institucí budete spolupracovat, tak můžete přijít o nemalou sumu peněz. Obvykle se konečné částky za poplatky vyšplhají až do výše několika tisíc korun.

Do čeho se dál vyplatí investovat?

Samozřejmě stavební spoření není jediné na trhu, které se těší oblíbenosti. Stále je populární i penzijní spoření. Lidé taky velice často zvažují životní pojištění a dále taky různé podílové fondy.

Z průzkumů je patrné, že se Češi začínají přiklánět i k jiným investicím, než do různých spoření. Začínají více investovat do drahých kovů, taky začínají využívat terminované vklady.