Jaké každodenní zvyky musíme odbourat, abychom zhubli a cítili se lépe?

Jaké každodenní zvyky musíme odbourat, abychom zhubli a cítili se lépe?

Když je člověk obézní, nejen, že nevypadá zrovna dobře, ale navíc se ani dobře necítí. Zejména dobrý pocit je velice důležitý, když nejsme se sebou vnitřně spokojeni, nikdy nebudeme spokojeni ani zvenčí. Mnozí lidé se proto snaží hubnout a zároveň se snaží docílit dobrého pocitu ze sebe samotného. Sportují, dostatečně se hýbou, nezapomínají ani na správné stravování. Přesto mají několik zvyků (či spíše zlozvyků), které mohou rapidně zkomplikovat hubnutí i touhu po dobrém pocitu ze sebe samotného. Jaké zlozvyky nám brání v hubnutí i v tom, abychom ze sebe měli zkrátka dobrý pocit?

Pokud hubnete, možná sledujete, že kila dolů zkrátka nejdou. Na vině mohou být zvyky, k nimž dnes a denně dochází. Jaké zvyky tedy máme na mysli?

Ranní pití kávy

Bez ranní kávy si mnozí lidé neumí představit den, ovšem právě ranní káva je to, co nám může znemožňovat zhubnout. Ranní káva totiž tělo dehydratuje, pokud ji nepijete společně s vodou. Dehydratace je doslova nepřípustná, je třeba tělu dodat tekutiny, aby odvádělo škodliviny a tělu neprospěšné látky ven. K tomu jsou však potřeba tekutiny (a sice obyčejná vodu z kohoutku).

Večerní popíjení alkoholu

Jiní mají zase ve zvyku otevřít si večer láhev vína. Zkrátka si jen sednou k oblíbenému televiznímu pořadu a vypijí si svou nalitou sklenku plnou vína, jiní otevírají pivo či si ulévají drahou whisky. Ať už máte ve zvyku popíjet po večerech jakýkoli druh alkoholu, doporučujeme s tím přestat, jinak se nedočkáte ani zhubnutí, ani dobrého pocitu, který ze sebe budete mít, když se podíváte do zrcadla. 

Sladká odměna po náročném tréninku

Jíte zdravě, abyste zhubli. Cvičíte, abyste zhubli. Proto svou veškerou snahu nezničte tím, že se po náročném tréninku odměníte sladkou odměnou třeba v podobě dortíku nebo oblíbené čokoládové zmrzliny. Pokud se chcete po tréninku odměňovat, odměňujte se třeba melounem nebo dobrou večeří, kterou si objednáte a ne uvaříte, pokud nemáte vaření v lásce.

Více spánku

Nejedná se o náročnou disciplínu, ale často se na to zapomíná, že organismus potřebuje odpočinek. Někdo může kombinovat řadu špatných návyků jako byla právě nadměrná konzumace kávy, sladkosti, ale ani workoholismus a málo spánku nepřispívá ke zdraví.