Jaké hodinky se zařadily k nejdražším hodinkám světa?

Jaké hodinky se zařadily k nejdražším hodinkám světa?

Uvažujete nad tím, že si koupíte zbrusu nové hodinky? Možná přemýšlíte nad tím, jaké hodinky by to měly být, s jakými okouzlíte, s jakými uděláte dojem. Doporučujeme investovat do hodinek, které se zařadily k nejdražším na světě. S takovými hodinkami totiž dojem rozhodně uděláte, o tom není pochyb. Navíc takové hodinky opravdu jen tak někdo nemá, budete rozhodně prvním ve vaší ulici.  

Na hodinky, které se řadí k nejdražším na světě, však jen tak někdo nemá. Někdo si na ně musí spořit dlouhé roky, někdo je toho názoru, že je to jenom pro bohaté lidi, kteří si je mohou koupit takzvaně “z fleku”. Ať už jsou nejdražší hodinky určené pro kohokoli, nabízí se otázka, jak se vůbec jejich cena stanovuje.  

Pokud dojde k výrobě hodinek, jejich cena se odrazí dle několika faktorů. K těmto faktorům patří zaprvé drahé komponenty hodinek, což jsou nejčastěji drahokamy nebo zlato či stříbro, pak se na ceně podepisuje čas, který se stráví nad výrobou hodinek, a pak se musí brát v potaz jejich jedinečnost. A dle toho se pak dozvíme, jaké hodinky jsou nejdražší na světě.  

K nejdražším hodinkám patří hodinky Hublot Big Bang 

Za pět milionů dolarů si můžete koupit hodinky zvané Hublot Big Bang. Jedná se o hodinky, na kterých najdete kolem třinácti set diamantů, z nichž každý má minimálně tři karáty. Hodinky jsou zajímavé svým příběhem. Než došlo k jejich výrobě, strávil se jeden dlouhý rok jenom hledáním vhodných kamenů, které se umístily na hodinky. Hodinky, které mají obrovský počet diamantů, koupila třeba zpěvačka Beyoncé, a to svému manželovi k narozeninám.  

K nejdražším hodinkám patří také hodinky Patek Philippe Henry Graves Watch 

Hodinky, které nesou jméno Patek Philippe Henry Graves Watch, koupíte za čtyřiadvacet milionů dolarů. Jejich cena před deseti lety byla poloviční, je to tedy ukázkový příklad, že ceny takových hodinek opravdu rostou s každým uplynulým rokem. Jejich výroba trvala dlouhých pět let. A poté se nějakou dobu držely na první příčce žebříčku “Nejdražší hodinky světa”.