Kdo má nejvíce zaměstnanců

Jaké firmy zaměstnávají nejvíce lidí v ČR?

V České republice existuje řada velkých firem a korporací, které zaměstnávají významný počet lidí. K roku 2023 patřily mezi největší zaměstnavatele v ČR následující firmy:

Škoda Auto a.s.: Jeden z největších výrobců automobilů v České republice a součást koncernu Volkswagen. Tato společnost je známá nabídkou dobrých pracovních podmínek, konkurenceschopných platů a rozsáhlých zaměstnaneckých benefitů.

ČEZ, a.s.: Největší energetická společnost v České republice, provozující řadu elektráren včetně jaderných.Jako přední energetická společnost, ČEZ nabízí stabilní zaměstnání a investuje do rozvoje svých zaměstnanců.

Foxconn Czech Republic: Pobočka tchajwanské společnosti Foxconn, která se v ČR zaměřuje především na výrobu elektroniky. Přestože práce ve výrobním sektoru může být náročná, Foxconn nabízí řadu zaměstnaneckých výhod a možností pro kariérní růst.

Agrofert, a.s.: Holdingová společnost s aktivitami v zemědělství, potravinářství, chemii a médiích. Různorodost oborů, ve kterých holding působí, může nabízet zajímavé příležitosti pro kariérní rozvoj.

Česká pošta, s.p.: Státní podnik poskytující poštovní a logistické služby po celé České republice. Jako státní podnik nabízí Česká pošta stabilní pracovní místa a je vnímána jako spolehlivý zaměstnavatel.

Moravia Steel a.s.: Společnost působící v oblasti výroby a zpracování oceli.

Continental Barum s.r.o.: Výrobce pneumatik, součást německého koncernu Continental AG. Continental je mezinárodně uznávaná značka, která nabízí svým zaměstnancům rozvojové programy a konkurenceschopné benefity.

Karlovarské minerální vody a.s.: Největší výrobce minerálních vod a nealkoholických nápojů v České republice. Tato společnost je známá svou orientací na zdravý životní styl a může nabízet příjemné pracovní prostředí.

Tesco Stores ČR a.s.: Pobočka mezinárodního řetězce supermarketů Tesco, provozující řadu obchodních domů v ČR. V maloobchodním sektoru je Tesco známé poskytováním flexibilních pracovních možností a zaměstnaneckých benefitů.

Unipetrol RPA, s.r.o.: Česká petrochemická společnost, součást polského koncernu PKN Orlen. V oblasti chemie a energetiky může Unipetrol nabízet zajímavé kariérní příležitosti a rozvoj zaměstnanců.

TIP: Největší firmy mají obvykle propracovaný systém hodnocení zaměstnanců a dbají, aby měli dobré reference pro budoucnost a image celé firmy.

Tyto společnosti mají významný vliv na ekonomiku ČR a nabízejí širokou škálu pracovních příležitostí v různých odvětvích.