Jaká vyhledávaná místa mohou do třiceti let zaniknout?

Jaká vyhledávaná místa mohou do třiceti let zaniknout?

Každý člověk stráví nějaký ten čas přemýšlením nad tím, kam se v létě vydá, kam vyrazí na víkend nebo kam si udělá výlet. Pokud toužíte vyjet do zahraničí, váš výběr, nebo respektive přemýšlení vám krapet usnadníme. Máme totiž pro vás návrh – co se vydat na místa, která tu pravděpodobně zanedlouho nebudou?  

I když si mnozí lidé říkají, že památky jsou věčné, tak tomu tak opravdu není. I památky nebo přírodní unikáty či zajímavosti mohou být zničeny. Za některá ničení může příroda a přírodní vlivy, za jiná ničení památek si bohužel můžeme sami.  

Jelikož všechna místa na světě nebudou na světě donekonečna, máme pro vás tipy na místa, která tu pravděpodobně nebudou už do pouhých třiceti let. Podle odborníků má do třiceti let zaniknout několik míst, vybrali jsme však taková místa, u nichž by byla škoda, kdybyste je neviděli.  

Benátky se pomalu potápí 

Itálii máme takřka za rohem, přesto se mezi námi najdou lidé, kteří ještě nikdy nenavštívili krásné a romantické Benátky. Jedná se o italské město, které od nás opravdu není vzdálené. Je unikátní tím, že se pomalu, ale jistě potápí. A právě takto Benátky podle odborníků do třiceti let skončí – skončí pod vodou, zatopeny, zaplaveny, potopeny.  

Proto se do Benátek podívejte dříve, než se hladina moře zvedne a než i nekonečný příval turistů také se podílející na potápění Benátek zcela utichne.  

Velký bariérový útes pro každého potápěče 

Patří k vašim oblíbeným sportům potápění. Pokud ano, doporučujeme navštívit co nejrychleji Velký bariérový útes, což je to nejlepší, co můžete pod vodou na světě vidět. Potápěči se sem sjíždí z celého světa a snaží se o to, aby viděli co nejvíce zdejších krásných korálů a živočichů. Jsou si totiž moc dobře vědomi toho, že právě tato krása zanedlouho utichne.  

Podle odborníků existenci Velkého bariérového útesu ohrožuje především znečištění vody, ale také neustále se zvyšující teplota oceánu.