Jak vybrat vhodnou hokejku na hokej

Jak vybrat vhodnou hokejku na hokej

Rozhodli jste se začít sportovat a učaroval vám nejvíce hokej? V tom případě budete potřebovat pořádnou hokejku, jinak neuhrajete ani jeden gól. Samozřejmě potřebné jsou také brusle, které by měly být kvalitní a dobře padnoucí. Ale hokejka je druhá v pořadí, investovat se do ní taky musí. Pokud si však nejste jistí tím, jak hokejku vybrat, poradíme vám. Hokejek je na trhu dnes mnoho, víme, jak těžký může být její výběr.  

Při výběru hokejky vám pomůže hlavně vaše výška. Pokud znáte svou výšku, máte vyhráno. Výška vám prozradí, jakou variantu hokejky potřebujete. To znamená, že vám prozradí, jestli potřebujte hokejku dětskou, juniorskou, intermediate nebo seniorskou.  

Rozhoduje také tvrdost hokejky 

K dalším velice důležitým parametrům při výběru hokejky se řadí tvrdost hokejky. Čím je tvrdost nižší, tím ji snadněji prohnete, je tedy tím pádem měkčí. Na druhou stranu platí, že čím tvrdší hokejka je, tím větší sílu musíte mít, abyste ji prohnuli. Při výběru ideální tvrdost vám pomůže několik rad – zaprvé, z příliš tvrdé hokejky budou člověka bolet ruce. Děti by tak tvrdou hokejku mít neměly. Mladí hokejisté by měli mít spíše měkčí hokejku, budou si moct s pukem víc hrát. A také je třeba mít na paměti, že každá hokejka s plynoucími léty ztrácí svou původní tvrdost.  

Mějte cenový strop 

Pokud jste se rozhodli nakupovat hokejku v kamenné prodejně, měli byste jít do prodejny s už zvoleným cenovým stropem. Pokud nebudete mít stanovený cenový strop, pak vám může prodejce vnutit i takovou hokejku, která je příliš drahá, ale podle jeho slov nejlepší.  

Vybírat byste měli jednoznačně ze světových značek, ty vám zaručí to, že budou kvalitní. Neosvědčené značky nejsou nejlepší, doporučujeme zejména hokejky značek CCM nebo Reebok. Skvělé jsou také hokejky značky Salming, Bauer nebo Warrior.