Jak ušetřit za hotel?

Jak ušetřit za hotel?

Chcete odjet za klidem, plánujete dovolenou nebo jen potřebujete někde přespat během služební cesty? V každém případě pravděpodobně sháníte nějaké bydlení, respektive hotel, v němž byste se na pár nocí ubytovali. Hotelů po cestě najdete mnoho, jen si však přejete najít takový hotel, kde neutratíte za ubytování majlant. Každý člověk moc dobře ví, že ubytování lze sehnat i levně, a tak si prozraďme několik tipů, které nás k levnému ubytování přivedou.  

Vybírejte hotel přes rezervační systémy 

Pokud se ptáte, jak za hotel ušetřit, doporučujeme vám vybírat hotel přes rezervační systémy. Právě rezervační systémy nabízí slevu krapet nižší, někdy však i o několik tisíc nižší, než jaké stojí ceny na oficiálních stránkách daného hotelu. K nejnavštěvovanějším a nejvíce používaným rezervačním systémům patří rozhodně booking.com nebo hotels.com, kde seženete velice hezké ubytování za rozumnou cenu.  

Samozřejmě i při rezervaci přes rezervační systémy doporučujeme cenu raději porovnat i s oficiální cenou, která se nachází na oficiálních stránkách daného hotelu, kde se chcete ubytovat.  

Raději se ubytujte v týdnu 

Stejně jako aerolinky nebo vlakoví soukromí dopravci vědí, že více lidí utíká za odpočinkem o víkendu, během víkendu (a také pátku) se razantně zvyšují ceny. V ideálním případě se proto ubytujte v hotelu během týdne, to jsou ceny o poznání menší než během víkendu.  

Samozřejmě se cena odvíjí i na základě toho, na co je zaměřen hotel, kde se chcete ubytovat. Hotely pro firemní klientelu bývají levnější o víkendech a dražší v týdnu, hotely pro běžné smrtelníky to mají zase obráceně.  

Čím dříve, tím lépe 

I u rezervace ubytování platí, že čím dříve se k tomu dostanete, tím lépe. Pokud si budete rezervovat místo v hotelu na poslední chvíli, nemůžete se divit tomu, že ceny budou opravdu vysoké. Naopak při včasné rezervaci se budete až divit tím, jak jsou ceny nízko stanovené.