I v zimě kapři berou. Jen musí člověk vědět, jak na ně

I v zimě kapři berou. Jen musí člověk vědět, jak na ně

Patříte mezi vášnivé rybáře a když se k vám dostala zpráva o výlovu rybníků, ukápla vám slza? Slza vám opravdu kapat nemusela, mnohé rybníky sice byly vyloveny, ale řeky v sobě stále ukrývají řadu kaprů, které můžete i během zimy chytit. Každý rybář ví, že kapři berou i v zimě, jenom je jejich lov trochu obtížnější a těžší. Abyste rekordního kapra ulovili i během chladnějšího ročního období, prozradíme vám, jak na to. 

I když vám teploty zkrátka moc nehrají do karet, to neznamená, že kapra nechytíte. Pro mnohé rybáře je rybolov zábavou, které se nechtějí vzdávat ani během zimy, a tak to nedělejte a díky našim tipům si na večeři ulovte kapra, jakého jste ještě nikdy nechytili. 

Kapři se krmí jenom krátce

Každý rybář by měl mít na mysli, že v zimním období se kapři krmí jenom krátce. Důvodem toho je studená voda, která způsobuje zpomalení trávení. Jelikož kapři pomaleji tráví, musí se tomu přizpůsobit i krmení, respektive nástraha, návnada. Ideální bude rozpustné krmení, ale ani s přirozenou potravou neuděláte krok vedle. Vhodní jsou třeba čerství krabi, šneci nebo také mušle. 

Na boiliessamozřejmě také nezapomínejte. Tyto kapří kuličky by měly ideálně ukrývat tekutá játra nebo výtažky z nejrůznějších mořských živočichů. Právě taková strava je pro kapry během zimy lákavá, přitažlivá a atraktivní. 

Používejte fluorocarbonové vlasce

Během zimy jsou vody zcela průzračné, proto byste k tomu měli s tímto vědomím přistupovat. Kapři nebo spíše ryby obecně jsou pomalejší a zároveň jsou opatrnější, nenechají se jen tak nachytat. V ideálním případě tak použijte třeba fluorocarbonové vlasce. 

V zimě byste měli mít háčky ostřejší než kdy jindy. Měly by být doslova ostré jako žiletky. Ideální jsou hlavně lehké menší háčky, které kapr nemá problém nasát. 

Lovte na místech, kde svítí sluneční paprsky

V zimě je trochu víc problematické najít ryby. Ryby jsou pomalejší, často je hned nezaregistrujete. Většinou se však upínají na místa, kam doléhají sluneční paprsky. Tam započněte svůj lov.