Mužský styl

I chlapi mají svůj styl

Každý muž nemá šatník s dalšími úložnými prostory na oblečení, kam může dát oblečení na zimu. Řešíte, kam dát kabáty, bundy a stylový oblek, když končí plesová sezóna? Poradíme vám, jak správně skladovat mimosezónní oblečení. První, co musíte rozhodnout je fakt, zda ve svém šatníku snesete známé naftalínové kuličky, nebo to raději risknete zcela bez nich. Můžete je nahradit levandulí nebo voňavými mýdly. Hodně záleží na tom, co vše je ve vašem šatníku. Pokud si má mol vybrat, dá vždycky přednost hedvábí před klasickým polyesterem. Vždy v momentě, kdy končí sezóna, je třeba si neaktuální oblečení vyměnit a pořídit si také nové podle posledních módních trendů.

Skladujte jen to, co budete ještě znovu nosit

To, co si chcete nechat a uskladnit na příští rok, musí projít vaším kritickým okem. Stejně tak i to, co se hodí na podzim. Opravdu to všechno budete nosit za rok znovu? Zbavte se rovnou všeho, co vám přijde již obnošené, co již delší dobu nenosíte, co nemáte prostě rádi a co vám už velikostně jaksi nesedí. Bez milosti to všechno vyházejte. Před uložením oblečení jej musíte vyprat. Nesmí být nepříjemně cítit. Pokud si na přímé vyprání netroufáte, svěřte své oblečení raději čistírně. Jemné pánské oblečení stačí vyprat v tekutém pracím prášku. Zkuste použít plastový kontejner, třeba z Ikea. Ten je to nejuniverzálnější řešení. Uzavřené plastové boxy ale nemají pouze samé výhody. Největším problémem je také špatná cirkulace vzduchu, což znamená pro jemné tkaniny asi to nejhorší.

Kupte si novou podzimní výbavu

Pokud jste použili speciální vakuové pytle, ze kterých pak vysajete vzduch, objem se zmenší. Získáte dostatek místa pro novou pánskou výbavu šatníku. Potřebujete nutně pár košil, kvalitních triček, nějaké to pánské dobře střižené sako i kvalitní svetry. Musíte mít i nějakou mikinu a bundu, větrovku i koženou. Doplnit musíte také dobře střižené džíny, které vám padnou, k tomu klasické kalhoty i tříčtvrteční kraťasy na léto. Nezapomeňte na kvalitní opasky, tašky i kravaty. A protože se člověk pozná podle bot, musíte mít klasické polobotky, kotníčkové boty i tenisky. Zkrátka vsaďte na pár kousků kvalitní módy, které můžete vhodně kombinovat. Šaty dělají člověka a to platí pro muže.