Evropská města, která lze prozkoumat během víkendu

Evropská města, která lze prozkoumat během víkendu

Nechcete strávit víkend doma, ale raději byste někam vyrazili? Nemusíte zadávat do vyhledávače, kam zamířit o víkendu v Česku, můžete se na víkend vydat i za hranice. Mnoha krásná města v zahraničí lze totiž prozkoumat během jednoho jediného víkendu. A vězte tomu nebo ne, máme i tipy na konkrétní města, která se vyplatí vidět a navštívit.  

Pokud jste prozkoumali Českou republiku křížem krážem nebo pokud jen chcete poznat něco jiného, jinou kulturu a lidi, doporučujeme v pátek sednout do automobilu nebo nasednout na letadlo a vydat se vstříc zahraničnímu dobrodružství. Existuje totiž tolik měst, která lze během víkendu poznat.  

Kyjev 

Jednou takovou destinací je Kyjev, která je velmi zajímavou destinací východní Evropy. Češi budou rádi ze zdejší kultury, která je Čechům opravdu velice blízká a podobná. Navíc na Ukrajině jsou ceny poměrně nízké, příznivé, tudíž ani vaše peněženka zrovna dvakrát nezapláče. Kyjev lze popsat jako místo plné klášterů a katedrál, navíc se zde nachází mnoho uměleckých obchodů, galerií, také kaváren nebo muzeí.  

Mnichov 

Nemusíte cestovat daleko, hezký víkend je možné prožít i v Mnichově. Mnichov je dnes kulturním a zároveň také obchodním centrem, které je znám hlavně díky známé akci Oktoberfest. Každým rokem během zmiňované akce teče pivo proudem a ve velkém se zde prodávají klobásy se zelím. Nejlepší je vydat se do Mnichova během této akce, ale i mimo akci zde zažijete krásný víkend. Například za navštívení stojí orloj se zvonkohrou, který je na věži Nové radnice.  

Varšava 

Hlavní město Polska toho také mnoho nabízí. Pokud se chcete vydat do Varšavy, můžete navštívit třeba známé trojúhelníkové náměstí nebo oblíbený Královská zámek pocházející ze 14.století. Zdejší Staroměstské náměstí je známé sochou mořské panny, barokní Palác Krasinských je také nadmíru populární.