Čtyři důvody, proč se vydat do Hukvald

Čtyři důvody, proč se vydat do Hukvald

Nevíte, kam se vydat o víkendu? Nebo vám byly doporučeny Hukvaldy, ale nejste si jisti tím, jestli se do této malebné obce nacházející se v okrese Frýdek-Místek vydat? Pokud přemýšlíte nad obcí Hukvaldy, už dál nepřemýšlejte a rozhodně se sem vydejte. V současné době je to místo, které nabízí mnoho atraktivních turistických cílů a každý si zde přijde na své. Pokud stále ještě váháte, prozradíme vám rovnou čtyři důvody, proč se do Hukvald vyplatí zamířit. 

Kvůli Leošovi Janáčkovi

Můžeme být pyšní na celou řadu hudebních skladatelů, zejména však můžeme být pyšní na Leoše Janáčka, který se řadí k nejvýznamnějším českým hudebním skladatelům historie. Je úzce spjatý s obcí Hukvaldy, kde se narodil a kde také nějakou dobu i pobýval. K vidění je například jeho dům, který bude nezapomenutelným zážitkem každého, kdo miluje vážnou hudbu a konkrétně jeho nezapomenutelné skladby. 

Kvůli zdejší oboře

Věděli jste, že Hukvaldyjsou lákavé i díky zdejší oboře, kterou hlídá liška Bystrouška? I když socha lišky Bystroušky byla v minulosti nejednou ukradena, vždycky přišla na své místo a chrání zdejší oboru. Oborou budete procházet vždy, když půjdete nahoru na zříceninu hradu. Při cestě pravděpodobně potkáte i muflony nebo daňky, kteří vám budou dělat příjemnou společnost. Tak jděte tiše, ať je nevyplašíte. 

Kvůli zřícenině hradu Hukvaldy

Za svých časů byl hrad Hukvaldy označován za jeden z největších hradních komplexů na Moravě. Dnes z hradu zbyla bohužel jenom zřícenina, ovšem je to zřícenina patřící mezi největší zříceniny na Moravě. I to je tedy důvod, proč se do Hukvald podívat. 

Historie hradního komplexu sahá až do 13.století, i když nejzachovalejší objekt, a sice kaple sv. Ondřeje, byla postavena až o čtyři století později, o další dvě století později byla obnovena. 

Kvůli Tropic Hukvaldy

I milovníci zvířat a exotiky si přijdou na své. Za každého počasítotiž mohou navštívit Tropic Hukvaldy, kde jsou k vidění exotické rostliny a zvířata. Zájem vzbudí hlavně mluvící papoušci, kteří jsou k popukání.