Co v Singapuru

Co v Singapuru smíte a za co naopak dostanete pokutu?

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii, který se nachází na stejnojmenném ostrově. V posledních letech je oblíbenou turistickou destinací. Pyšní se mrakodrapy, obchodními centry a největší českou komunitou v Asii. Češi by však mohli mít problém zvykat si na některá singapurská pravidla, která nám občas můžou přijít až bizarní. Nenadarmo se říká: “Jiný kraj, jiný mrav”.

Pod pojmem Singapur si představujeme moderní a velice čisté město. Je to právě díky zákazům a pravidlům, které zde platí a které každý dodržuje, jinak ho čeká velmi mastná pokuta, někdy v podobě ran rákoskou. Na to by si měli turisté dávat pozor, protože nikdy neví, co je v Singapuru čeká. Ale ani to neomezuje cestovní ruch Singapuru.

Známá, a tedy už “méně šílená” pravidla

Pro turisty lze pravidla či zákazy v Singapuru rozdělit do dvou skupin, a to známá a neznámá. O některých pravidlech se dozvídáme z médií, s většinou z nich už mají zkušenosti cestovní kanceláře, které vás na ně můžou upozornit.

Takřka všude se dočtete o tom, že nesmíte žvýkat žvýkačky a už vůbec je házet ledabyle na zem či někam lepit. Už jen díky dodržování tohoto pravidla se město může pyšnit titulem nejčistšího místa na světě.

Dále platí zákaz předbíhání. Nesmíte předbíhat ve frontách, na eskalátorech, ani v metru. Disciplína tady prostě funguje.

Mimo jiné nesmíte přecházet na červenou a po bytě se nesmíte promenádovat nazí.

Jídlo v metru je zakázáno

V Singapuru nesmíte vytáhnout svačinu v metru. Máte hlad? Smůla, musíte si počkat, až budete z metra pryč a svůj hlad nějak přežít.