Co se nehodí vzít si do divadla?

Co se nehodí vzít si do divadla?

Všichni toužíme občas po kulturním zážitku, bohužel ne každý ví, co si do takového divadla, které jednoznačně je synonymem kulturního zážitku, obléknout. Jelikož je to divadlo, není to kino ani hospoda, není slušné si vzít tepláky ani mikinu, což je však oblečení, které by nás snad ani nenapadlo vzít si do takové kulturní instituce, jakou divadlo je. Bohužel se najdou lidé, kteří nevědí, co si do divadla vzít, nebo vědí, ale vezmou si kousky tak otřesné a poutavé, že je stěží uvaděči nevyhodí. Prozraďme si tedy, co si do divadla rozhodně nebrat, a tím tedy neriskovat případné vyhození ještě před začátkem představení.

Jak jistě víte, do divadla se nosí zpravidla společenské oblečení, tedy dámy volí šaty, sukně nebo kalhoty a sako, pánové zase volí společenské kalhoty, polobotky, k tomu si dají košili, případně sako. I když se může zdát divadelní garderoba jako velmi snadná záležitost, i přesto lidé přichází do divadel v něčem, co se tak úplně do divadla nenosí. V čem lidé nejvíce hřeší?

Rifle se do divadla opravdu nenosí

Velmi často se setkáme s lidmi, kteří si nosí do divadla rifle. Jenže rifle se do divadla opravdu nenosí. Ještě se dají pochopit riflové kalhoty, které jsou třeba celé černé, nimž se doplní sako, případně pásek, polobotky. Ale pokud si někdo oblékne žíhané, plísňové nebo děravé džíny, je to obrovské faux pas, které si nikdo za rámeček nedá. I kdyby jako vršek byla upnutá košile a sako, džíny jsou na vyhození, bohužel.

Krátké šaty jsou dalším faux pas

Dalším trapasem je nošení krátkých, až příliš krátkých šat či sukní. Ženy si opravdu musí dávat pozor na délku, na jejich odhalené pozadí není v divadle nikdo zvědavý. Doporučujeme zvolit délku až ke kolenům, respektive pod kolena, což je délka hodná dam.

Pozor na spodní prádlo

Spodní prádlo je samo o sobě původcem mnoha trapasů a nepříjemných situací. Do divadla se nehodí vzít si černou podprsenku, která bude prosvítat pod bílými šaty či košilí, pánové si zase musí dát pozor na trčící trenky nebo boxerky, o čemž si mnozí pánové myslí, že je to velmi moderní, je to však velice nemoderní.