sparta

Co nového ve Spartě?

Život každého z nás v poslední době obklopuje sport. Je to naprosto skvělé, vždyť právě sport je něco, co posiluje naše zdraví a na druhou stranu se jedná o skvělé využití volného času. Mnoho lidí má v dnešní době nějaký svůj koníček, ve kterém se snaží být opravdu dobří. Někteří mají dokonce takových koníčků více. Jenže sport není zrovna povolání, kterým se dá živit do smrti. Sportovci většinou odcházejí do časného důchodu, protože jejich zdraví nebo fyzická kondice skomírá. Mnoho sportovců si dokonce přivodí taková zranění, díky kterým opravdu nemohou hrát déle, než chtěli.

Jedním takovým sportem je také fotbal. Říká se, že právě fotbalisté odcházejí do velmi časného důchodu. Většinou se fotbalisté rozloučí s hřištěm po třicátém věku života a poté fungují jako profesionální trenéři či se věnují fotbalu trochu jinak – z jiné stránky.

Fotbal je však snem všech malých chlapců. Není snad jediného kluka, který by si snad jednou v životě nepřál být profesionálním sportovcem. Většina kluků samozřejmě hrála ve svém dětství fotbal, který mnohé držel až do puberty či dále. Jedná se o kluky, kteří jsou opravdu odhodlaní a věří tomu, že jednoho dne budou zářit, ale poté potkají lásku a jejich priority se trochu pozmění. Pokud se tak však nestane, mají našlápnuto zahrát si v těch nejlepších klubech Česka.

Jedním takovým klubem je samozřejmě i Sparta. Zápasy tohoto klubu jsou velmi bedlivě sledovány a není se čemu divit, vždyť se opravdu jedná o jeden z nejlepších fotbalových klubů České republiky. Pokud se do něj chtějí chlapci dostat, mnohdy musí zazářit už jako malí, protože jinak se do přípravných týmů nedostanou a s jejich sny bude konec.

Sparta hlásí řadu přestupových novinek

V poslední době se však v tomto fotbalovém klubu děla spousta věcí. Všechny se však točily kolem přestupu a nových tváří, které budeme moct vídat za právě tento tým. Mezi takovou největší novinku a jakousi významnou událost v přestupovém období se řadí rozhodně získání osmé letní posily. Na tři roky totiž s tímto českým fotbalovým klubem podepsal smlouvu turecký obránce Semih Kaya. Ten konkrétně přestupuje ze Sparty z Galatasaraye Istanbul.