Co jste možná nevěděli o běhu

Co jste možná nevěděli o běhu

Běh patří k velice oblíbeným sportům. Důvodem je možná fakt, že se jedná o bezplatný sport, který je možné vykonávat kdykoli během dne. Na druhou stranu je to také sport, při kterém se skvěle hubne, vyprázdní se hlava a při kterém člověk dokonale odpočívá. Pokud patříte k lidem, kteří běh provozují dnes a denně, možná se ptáte sami sebe, jestli je ještě něco, co o běhu nevíte. Určitě víte, jaké boty se vyplatí k běhu mít, jaké oblečení se nosí nebo při jaké tepové frekvenci se musí běhat a kdy je to už přes čáru. Pokud patříte k lidem, kteří běh milují a kteří běh přidávají ke svému životu, přinášíme vám pár zajímavostí, které vás možná překvapí.  

Zajímavosti o běhu 

  • Věděli jste, že se vyplatí běhat při hudbě? Hudba jako taková totiž zlepšuje výkon běžce. Pokud nebudete běhat s partnerem, který by byl vaší motivací, pak doporučujeme běhat s hudbou v uších, protože se váš výkon opravdu velice zvýší.  
  • Věděli jste, že běh musí být podpořen správným režimem? Bez správného stravování a dostatečného pitného režimu to nejde. Je sice skvělé, že sportujete a hýbete se, ale běh jde ruku v ruce se správným režimem.  
  • Věděli jste, že se vyplatí běhat proti větru? Běhání proti větru má v sobě celou řadu výhod. Například spálíte minimálně o deset procent více kalorií, jelikož běh je o fous náročnější.  
  • Věděli jste, že běhat se musí minimálně půl hodiny? Méně je ideální jen pro tvarování postavy, nikoli pro hubnutí jako takové.  
  • Věděli jste, že běh snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby? Tento aktivní pohyb výrazně podporuje paměť. Podle odborníků se riziko vzniku Alzheimera sníží až o šedesát procent.  
  • Věděli jste, že s velkou nadváhou se nedoporučuje běhat? Nadváha je velkou zátěží na klouby, které se při běhu s nadváhou velice zatěžují. Do běhu se tedy pusťte, až se shodí pár kilogramů.