Chcete investovat do kryptoměn? Co byste měli předem vědět?

Chcete investovat do kryptoměn? Co byste měli předem vědět?

Svět kryptoměn láká stále více a více nováčky. Lidé chtějí své úspory investovat do něčeho smysluplného, kryptoměny jim jako smysluplné přijdou, navíc do nich investuje jejich okolí. Je však třeba poznamenat, že kryptoměny jsou investice jako každá jiná, tedy jejich hodnota neustále kolísá. To ostatně potvrzuje nedávný propad hodnoty kryptoměn, který opravdu nikdo neočekával. V případě, že chcete do kryptoměn přesto investovat, prozradíme vám to nejhlavnější, co byste měli o kryptoměnách vědět.  

I když kryptoměny způsobily ve světě velký boom před pár lety, člověk si musí uvědomit, že jsou daleko starší. Dříve, kdy kryptoměny vstoupily do světa investic a financí, nebyly tak oblíbené a lidé je nijak neregistrovali. Dnes se však kryptoměny dostávají do uší široké veřejnosti a lidé se o virtuální měnu začínají stále více zajímat.  

Největší díky patří kryptoměně jménem Bitcoin, která je dnes asi nejznámější a nejpopulárnější. Díky ní se o kryptoměny začali lidé zajímat, díky ní registrují kryptoměny raketový růst.  

Co jsou to kryptoměny? 

Možná jste se s kryptoměnami dostali do styku, ale stejně nevíte, co to vlastně kryptoměny jsou. Jedná se vlastně o virtuální, respektive digitální měnu, která je vytvořená na základě kryptografických protokolů. Tato měna je často označována jako elektrické peníze, které jsou alternativou klasických měn, jako je euro, korun nebo dolar či libra.  

Kryptoměny se za poslední roky dostaly do podvědomí lidí až tak, že už dnes s nimi můžete platit v obchodech nebo na internetu. Není to tak dávno, co si za kryptoměny koupil Rus byt. 

Co je to Bitcoin? 

Je třeba si také prozradit, co je to Bitcoin. Jak jsme zmínili, je to asi nejznámější kryptoměna, která dostala kryptoměny celkově do podvědomí lidí. Vznikla před deseti lety, a to v době, kdy se svět vypořádával s ekonomickou i finanční krizí. Prvotně jeho hodnota byla jen pár centů, dnes dosahuje velkých hodnot.