Cestovat lze i ekologicky. Jak na to?

Cestovat lze i ekologicky. Jak na to?

Patříte mezi ty, kteří se zajímají o ekologii? Nejste barbarem, který by se negativně podílel na ochraně životního prostředí? Jste spíše člověk, který třídí odpad a snaží se žít tak, aby neškodil okolí, v němž žije? Pak se pravděpodobně straníte cestování, protože se domníváte, že je to vysoce neekologické. Vždyť třeba cestování letadlem je něco, co výrazně škodí lidskému zdraví a životnímu prostředí. Letadla totiž zvyšují emise a vypouští do vzduchu CO2, které je velice škodlivé. Jenže je třeba si uvědomit, že letadla nejsou jediný druh dopravy, který lze využívat. Využívat můžete i jiné druhy dopravy, cestovat lze i ekologicky.  

Nevzdávejte se cestování jenom proto, že se snažíte žít ekologicky. Vždyť i cestovat lze ekologicky. Nevěříte? Přinášíme vám pár tipů, jak na to.  

Nepodporujte turistické atrakce 

Vyhýbejte se turistickým atrakcím obloukem. Tak vyjádříte svůj nesouhlas s tím, že se provádí cviky s delfíny nebo třeba triky s kosatkami. Možná si říkáte, že jakožto jedinec toho moc nezmůžete, ale vezměte si, že to samé si může říkají desítky tisíc lidí. Když se deset tisíc lidí rozhodne nejít na show s kosatkami nebo delfíny, to vidět opravdu půjde.  

Vezměte si s sebou vlastní přírodní kosmetiku 

Přírodní kosmetika má nejen lepší vliv na naši pokožku, protože není dotvářena nejrůznějšími chemikáliemi, ale také je ohleduplná k životnímu prostředí kolem nás Doporučujeme si ji sbalit s sebou na dovolenou nebo na cesty, vyhnete se tak používání kosmetiky v hotelích. S sebou si vezměte klidně i vlastní přírodní opalovací krémy, které nejsou rakovinotvorné jako mnohé chemické, které se dají běžně koupit v drogeriích.  

Nekupujte suvenýry ze slonoviny a podobných materiálů 

Pokud chcete z cest přinést nějaký suvenýr, pak klaďte na výběr suvenýrů důraz. Nepodporujte pytláky, nekupujte suvenýry vyrobené ze slonoviny nebo z podobných materiálů. Dobře si rozmyslete, co kupujete, informujte se o tom.