Cestování s příručním zavazadlem. Vezměte jen to nejnutnější

Cestování s příručním zavazadlem. Vezměte jen to nejnutnější

Nejjednodušším způsobem, jak ušetřit na dovolené, je zakoupení nízkonákladových letenek, které nabízejí možnost cestovat jen s příručním zavazadlem. O tom, co si můžete vzít do letadla, rozhoduje každá společnost zvlášť a určuje také konkrétní rozměry. Pokud pravidla dodržíte, můžete cestovat levně a s malým zavazadlem.  

Pozor na omezení 

Před zakoupením letenek si ověřte, jak velké může být vaše příruční zavazadlo. Některé letecké společnosti povolují i menší kufr, jiné však striktně trvají na batohu nebo menší kabelce. Výhodou v takové situaci je, že nemusíte mít pojištěná zavazadla, jelikož je budete mít stále při ruce a nemělo by se stát, že by se cizím zaviněním poničilo nebo by se vám ztratilo.  

Do příručního zavazadla také nesmíte dávat žádné nebezpečné předměty, které by mohly ohrozit provoz nebo posádku. Samozřejmostí je, že do zavazadla nedáte žádné zapalovače, nože, kapaliny ve větším, než je určené množství, větší spreje, nůžky a podobné předměty.  

Jak zabalit úsporně 

Minimum místa vás donutí přemýšlet nad tím, co s sebou skutečně potřebujete. Oblečení, které je nejvíce náročné na prostor si jednoduše vezměte na sebe. V kufru nebo batohu tak zůstane místo na náhradní boty, spodní prádlo, lehčí oblečení a menší taštičku s kosmetikou. Nikdy nezapomínejte na plavky, teplé ponožky, lehké i teplejší oblečení a pokrývku hlavy. 

Vše potřebné nakoupíte v cílové destinaci 

Nelamte si hlavu s balením věcí, které za minimální cenu seženete v cíli. Pití, jídlo, pasta na zuby, ale dokonce i sprchový gel vás nemusí trápit. Pokud letíte do města nebo dovolenkového letoviska, vždy zde najdete alespoň malý obchod, kde zakoupíte základní potřeby.  

Proto vás nemusí trápit omezení letecké společnosti. Opalovací krém a další kosmetiku nakoupíte i na letišti, jakmile přistanete. Navíc se zde prodávají i praktická drobná cestovní balení.