benzin

Cena benzinu se zastavila, nafta s cenou ale míří stále dolů

V dnešní době jsme si už zvykli na to, že se potkáváme se stále se zvyšujícími cenami. Neustále rostou hlavně ceny potravin, a to hlavně ovoce a zelenina. Jenže právě ovoce a zelenina v posledních několika měsících prošla opravdu špatným obdobím, kdy se zrovna dvakrát neurodilo. Není se tak čemu divit, když se zemědělci snaží vynahradit si ztráty tím, že zvyšují jejich ceny. Ostatně mimo jiné se neustále zdražuje například mléko, dále také jogurty a vajíčka, proto se vyplatí chovat nějaké si slepičky v pohodlí domova.

Ostatně nejvíce jsme asi vždy platili za benzin. Vždy, když jsme jeli na benzinovou stanici, museli jsme si vzít vždy o něco více než peněz než kdy dřív. Benzin a nafta šly totiž neustále s cenou nahoru, a tak jsme se museli podřídit, protože mnoho lidí bez auta nedá ani ránu. Dnes je tomu však naprosto jinak. Před několik měsíci se začalo rapidně snižovat, i když mnozí to nepocítili, protože se snižovalo o halíře. Někteří si však byli vědomi této změny a viděli, jak lehce a levně přijdou k plné nádrži. V jaké fázi se nachází nyní toto zlevňování?

Cena benzinu zůstává, nafta neustále míří dolů

Celou tuto situaci se zlevňováním pohonných hmot sleduje firma CCS, která si už od úplného počátku nenechá ujít sebemenší detail, který by snad ovlivnil tankování lidí. Díky této firmě víme, kde nejdráž, kde se nejvíce zlevňuje či kde je zlevňování tak malé, že ho ani běžně nezaregistrujeme.

Nyní přichází s aktualitami, které se tohoto zlevňování týkají. Pokles ceny benzínu se zastavil – to je aktuální novinka. Už cena benzinu nepadá dolů, jak by si řada lidí přála, ale bohužel se zastavila na devětadvaceti korunách a půl. I když tankování této pohonné hmoty pod třicet korun za litr je stále ještě výhodná nabídka. Co se však týče nafty, ta naopak směřuje neustále dolů. Halíře, o které se částka snižuje, neustále přibývá. Dnes už natankujeme naftu průměrně za osmadvacet korun za litr, což je fantastické. Pokud ceny jdou stále dolů, pak jistě budeme tankovat za chvilku i za mnohem méně.

Stále však platí, že nejdražší pohonné hmoty zůstávají v našem hlavním městě, tedy v Praze. Průměrně se zde dá za benzin třicet korun šedesát, za naftu utratíte kolem třiceti korun za litr, což je oproti průměrné zlevněné částce opravdu mnoho.