bitcoiny

Bitcoiny všude, kam se podíváte – už i na rakouské poště

Žijeme ve světě internetu. Ať si každý říká, co chce, ať každý sám sebe či jiné přesvědčuje o tom, že netráví svůj volný čas na sociálních sítích – každý ví, že bez sociálních sítí a obecně bez internetu v dnešní době nedáme ani ránu. Není to však na škodu – takový internet. Přece jenom je vše daleko rychlejší, šetříme svůj čas a mnohdy také peníze, lehce si najdeme práci či se lehce zkontaktujeme s těmi, kteří bydlí několik tisíc mil daleko. Internet má své nevýhody i výhody, přesto bychom si bez něj dnes už opravdu nic nemohli představit.

Mnoho lidí na internetu například hraje hry či dokonce sází. Je to běžný způsob, jak se lidé snaží zbohatnout, jak se snaží zvýhodnit své peníze. Jenže je to dobré jenom do míry, kdy dokonale kontrolujete, protože pokud si na tomto hraní vypěstujete závislost, je s vámi bohužel amen.

V poslední době se v této spojitosti začaly hojně vyskytovat bitcoiny. S tímto pojmem se možná řada z vás ještě nesetkala, mnozí však určitě ano a někteří dokonce až moc důvěrně. Jedná se o jakousi elektronickou měnu. Jsou to zkrátka jakési naše peníze v naší elektronické peněžence. Jenže v poslední době se právě tato elektronická měna začala dostávat i do běžného života – do reálného, nikoliv do virtuálního světa. Jak se taková elektronická věc mohla promítnout na běžná reálná místa a kde jsme se s ní mohli najednou setkat?

Za vším stojí pošta!

Aktuálně se s touto měnou potýká rakouská pošta, která nyní začala prodávat právě elektronickou měnu bitcoin. Jedná se o zhruba osmnáct set poboček rakouské pošty, kde si lze zakoupit bitcoiny v hodnotě padesát, dále sto nebo také až pět set eur. Rakousko však dokonce začíná akceptovat platby touto elektronickou měnou, proto je jenom otázka času, kdy se tato elektronická měna stoprocentně promítne do každodenního života nás všech. A opět bude něco, s čím se musíme učit!

Nebylo to náhodou i v Česku?

Mnozí se jistě nad touto informací pozastavují a spekulují nad tím, jestli se náhodou podobná situace nevyskytovala i v Česku. Tito lidé mají pravdu. Něco podobného se totiž v Česku, konkrétně na českých poštách, opravdu dělo. Česká pošta měla krátce uzavřenou smlouvu s jednou společností, která právě umožňovala tuto elektronickou měnu prodávat.