Bílá barva prosvětluje, zelená uklidňuje. Aneb jak vymalovat interiér

Bílá barva prosvětluje, zelená uklidňuje. Aneb jak vymalovat interiér

Přemýšlíte nad změnou vaší domácnosti? Chcete ji krásně prosvětlit a vnést do ní trochu života? Doporučujeme v tomto případě vsadit spíše na nové vymalování než na nový nábytek nebo bytový textil. Je sice pravda, že třeba barevné rozkládací křeslo nebo sedací vak prostor oživí, ale někdy to nestačí. Nová barva zdí udělá mnoho, podle ní pak můžete aranžovat vybavení bytu nebo domu. Než se však rozhodnete zavolat malíře nebo než sami vezmete do rukou štětec, vyplatí se vědět, jaká barva je do interiéru vhodná a jaká nikoli. 

Bílá barva prosvětluje

Mezi lidmi se říká, že je bílá barva barvou nudy. Jenže pravdou je, že se tato barva hodí především do tmavých koutů domu nebo do menších interiérů, jelikož je v její moci prosvětlit a zároveň také opticky zvětšit místnost. Samozřejmě neříkáme, ať bílou barvu nekombinujete. Příjemně může vypadat v kombinaci s jiným odstínem, a to například se zelenou. 

Zelená uklidňuje

Jak již bylo zmíněno, s bílou je možné kombinovat například zelenou. Tato barva je skvělou volbou, protože umí uklidňovat. Je však třeba říct, že musíte zvolit jemnější odstín a ne žádnou lahvově zelenou. Zelená barva umí zvýšit koncentraci člověka, i proto odstín patří do pracoven nebo do dětských pokojů. 

Oranžová zvyšuje chuť k jídlu

Do jídelen se zase hodí oranžová barva, jelikož je v její moc zlepšovat, respektive zvyšovat chuť k jídlu. Navíc umí podpořit komunikaci, což se u stolu rozhodně hodí. Kromě jídelny se hodí oranžová barva také do kuchyně, která je taktéž neodmyslitelně spjatá s jídlem a taktéž s komunikací. 

Žlutá povzbuzuje

Chcete svou domácnost oživit pozitivní barvou? Doporučujeme vsadit na žlutou barvičku, která je barvou klidu a bezpečí. Skvěle působí na unavené jedince, dokáže je povzbudit a dodat jim energii. Navíc pomáhá v učení, i proto se hodí opět do pracoven nebo dětských pokojů. Pozor však na žlutou barvu v ložnici, kde může působit trochu rušivě a kde vám nemusí dát spát.