Andrej Babiš se seznámil s projekty města

Andrej Babiš se na Vsetíně seznámil s projekty města

V rámci své návštěvy Zlínského kraje dorazil v pondělí 5. března premiér v demisi Andrej Babiš spolu s dalšími členy vlády i do našeho města. Během návštěvy se premiér a ministři doprovázení hejtmanem Jiřím Čunkem seznámili s realizovanými či plánovanými investičními akcemi na území Vsetína. Starosta Jiří Růžička s některými ministry navštívil zimní stadion Na Lapači, sportoviště na Ohradě či bytový komplex na Poschlé.

Starosta Jiří Růžička už dopoledne spolu s ministrem Robertem Plagou, vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou a krajským radním pro oblast školství Petrem Gazdíkem představil přímo v areálu sportoviště na Ohradě studii jeho možného nového vzhledu a následně hosty provedl zimním stadionem Na Lapači, kde je seznámil s již proběhlými i plánovanými etapami rekonstrukce tohoto sportoviště.

Odpoledne pak Jiří Růžička s ministryní práce a sociálních věcí Jaroslavou Němcovou a krajskou radní pro sociální oblast Michaelou Blahovou navštívil také lokalitu Poschlá, kde se hosté seznámili s tamním bytovým komplexem, jenž je využíván již 11 let.

Premiér Andrej Babiš s dalšími ministry v doprovodu hejtmana Jiřího Čunka zamířil v odpoledních hodinách na vsetínské vlakové nádraží. Přímo v jeho prostorách jej hejtman seznámil s plánovanou rekonstrukcí jak samotného nádraží, tak i přednádražního prostoru včetně podzemního parkoviště, nákupní galerie a nového autobusového nádraží. Prezentovány mu byly i další připravované projekty, jako například protipovodňová opatření na řece Bečvě či studie lanovky z centra města na Sychrov.
„Těší mě, že se naše vláda zajímá o problémy a život v regionech, městech a obcích, a také to, že jsme měli možnost premiérovi a ministrům představit naše rozvojové projekty, které by případně mohly do budoucna získat podporu vlády,“ zhodnotil návštěvu vládní delegace starosta Jiří Růžička.