3 výhody second handů. Proč nakupovat z druhé ruky?

3 výhody second handů. Proč nakupovat z druhé ruky?

Jelikož se ukázalo, že většina Čechů nemá takzvaná hotovostní polštář, začalo se opravdu urputně šetřit. Jenže, jak už to tak bývá, přišlo se najednou na to, že člověk nemá, v čem chodit. A tak opět bylo s šetřením konec. Nebo ne? Řešením jsou second handy, které nabízí skvělé kousky za příznivé ceny. Ostatně jejich skvělé ceny jsou přední výhodou těchto obchůdků, kde takzvaně nakupujete z druhé ruky.  

Second handy jsou v posledních letech velice oblíbené, a to hlavně díky nabízenému zboží a tomu, že je na svých sociálních sítích propagují různé celebrity a influenceři. Možná se však obchody s oblečením z druhé ruky staly oblíbenými i z jiných důvodů – kupříkladu kvůli jejich výhodám.  

Ekologie a udržitelnost 

Pokud si zakoupíte zboží ze sekáče, podpoříte tím planetu Zemi. To je všeobecně známý fakt. Koupí oblečení ze second handu totiž nevzniká žádný další odpad z výroby nového kusu. Navíc tím automaticky klesá poptávka po nových kouscích oblečení a tím se snižuje i výroba znečišťující planetu.  

I odborníci se shodují na tom, že nakupování ze second handů patří k udržitelným a šetrným způsobům, jak pomoct naší milované přírodě. 

Bez chemikálií 

Věděli jste, že na každém novém kousku v obchodě se nachází chemikálie, které se postupně z oblečení vymývají? V second handech se s ryze novým oblečením nesetkáte, tudíž lze říct, že oblečení ze sekáčů je daleko zdravější a také lepší než to, které běžně pořídíte v klasických obchodech.  

Navíc sami zjistíte, jak oblečení vlastně vypadá po několika praních. To vám v obchodech s novým oblečením opravdu neukážou. 

Originalita 

Mrzí vás, že svým stylem oblékání nijak nevynikáte? Je načase začít nakupovat v sekáčích, kde narazíte na opravdu originální kousky. Mnohé sekáče totiž přiváží své zboží ze zahraničí, tudíž budete nosit kousky, které se tady jen tak nevidí!