Domácí bělení zubů

Toužíte po zářivě bílém úsměvu? Poradíme, jak ho získat

Zářivě bílý úsměv jako z reklamy budí dobrý první dojem. Jenže i když si zuby čistíte dlouho a pravidelně, odstín zůstává téměř stejný. Lehce žlutý odstín zubů je přirozeným jevem, za který není nutné se stydět. Na druhou stranu však existují efektivní metody, jak svůj úsměv vylepšit pomocí bělení zubů.

Domácí a ordinační bělení zubů

Pokud toužíte po rychlém a výrazném výsledku, je vhodné zvolit profesionální ordinační bělení zubů. Na zuby se nejdříve nanese speciální bělící gel. Předností bělícího gelu používaného na stomatologické klinice Mediestetik je o 30 % nižší koncentrace karbamid peroxidu v porovnání s metodami používanými na jiných klinikách a to se zachováním výrazného bělícího účinku. Druhým krokem je vystavení UV světlu z bělící plazmové lampy ZOOM 3®, čímž je aktivován samotný bělící proces. Proces se opakuje přibližně třikrát až čtyřikrát, dokud není dosaženo požadovaného odstínu.

Alternativou či podpořením ordinační metody je domácí bělení zubů. V tomto případě proces spočívá na aplikaci bělícího gelu do speciálně vytvořeného nosiče zhotoveného podle konkrétního tvaru ústní dutiny a chrupu. Díky nosiči vytvořenému na míru gel působí přesně na určených místech pro bělení. Pro odpovídající výsledky je dobré dodržovat doporučení stomatologa ohledně délky a frekvence aplikace bělícího gelu.

Pravidelná dentální hygiena je základ

Kvalitní profesionální péče na stomatologické klinice Mediestetik v Praze a v Teplicích dokáže výrazně změny s vaším úsměvem. Pokud se však o zuby nebudete správně starat, efekt příliš dlouho nevydrží. Pravidelná a dostatečná zubní péče je předpokladem pro krásný a zdravý úsměv. Používejte zubní pastu doporučenou specialistou v kombinaci s vhodným kartáčkem. Nezapomínejte na čištění mezizubních prostor a zařadit můžete také pomoc v podobě ústní vody. Pro eliminaci přirozené pigmentace zubů je nejen důležité chodit pravidelně na dentální hygienu, ale je taktéž vhodné omezit kouření a konzumaci kávy, čaje či vína.