Na světě existují i místa pro dobrodruhy. Jaká to jsou?

Na světě existují i místa pro dobrodruhy. Jaká to jsou?

Každý si svou vysněnou dovolenou představuje nějak jinak. Zatímco někteří touží po klidu a pokoji na pláži, kde budou jenom poslouchat šumějící moře a palmy tančící do větru, jiní chtějí zažít pořádné dobrodružství, nechtějí sedět na místě a chtějí zažít něco nezapomenutelného, co se bude jen stěží popisovat. Pokud jste tělem i duší dobrodruh, pak pro vás máme několik tipů na místa, která jsou pro dobrodruhy jako stvořená.  

Všude se dočtete o tipech, kam za exotikou nebo kam za klidnou dovolenou bez lidí. Ovšem jen málokde vám zmíní tipy na místa, kde zažijete nezapomenutelné a nepopsatelné dobrodružství. Pokud jste dobrodruhem tělem i duší, pokud se chcete setkat tváří v tvář s divokou přírodou a neprobádaným tropickým pralesem, pokud chcete v noci svítit jen obyčejnou petrolejkou a spát i v cizině pod širým nebem, máme pro vás několik tipů na místa, která jsou pro dobrodruhy jako stvořená.  

Gabon 

Gabon je místo, které je velice často označované jako poslední rád na zemi. Jedná se o severoafrickou zemi, která je z osmdesáti procent tvořena jenom deštným pralesem. Najdete zde mnoho zajímavých věcí, jako jsou zakrslí sloni, mohutné vodopády nebo také surfující hroší, kteří byli odhaleni před patnácti lety a kteří se tak ihned stali symbolem jakési nespoutané zdejší přírody.  

Do Gabonu není snadné získat víza, které navíc nejsou zrovna levná, samotné letenky vás taky budou něco stát. Cestování po Gabonu je navíc nadmíru náročné, ovšem opravdu nezapomenutelné.  

Mongolsko 

Mongolsko je jednou z posledních nedotčených zemí celé Asie. Je to rozhodně jedna obrovská výzva pro všechny dobrodruhy, kteří chtějí prozkoumat cosi neprozkoumaného. Příroda je zde velice drsná, pouště nekončící, kontrastem jsou pouštím zasněžené hory. Projíždět se tady můžete na koních i velbloudech, nocovat lze v nomádských jurtách.