Finanční tipy a rady na dovolenou

Finanční tipy a rady na dovolenou

Dovolená v zahraničí sice má být odpočinkovou, ale většinou se jedná o velice stresující záležitost. Když něco nevychází nebo když dojde k nějaké změně, lidé mají tendenci začít se nervovat. Pokud se chcete letos vyhnout stresující dovolené, připravte si všechno včas, raději i na letišti buďte opravdu s dvouhodinovým předstihem minimálně. Kromě toho dejte na naše finanční tipy, které se vám během dovolené v zahraničí mohou hodit.  

Bez financí by to v zahraničí nešlo. Většina Čechů si směňuje peníze už v Česku, což je ostatně chvályhodné, na letištích jsou směnárny velice nevýhodné. Nemusíte si však zbytečně měnit peněz mnoho, kdyby vám pochybělo, můžete si vybrat z bankomatu, které jsou rozmístěné po dané zemi, kde budete. Bankomaty jsou často stejně výhodné jako směnárny v České republice, pokud si tedy budete vyměňovat na měnu, která se v dané zemi využívá a kterou se v dané destinaci platí.  

Nebojte se tedy využívat bankomaty v cizině, ovšem dejte si pozor na takové, které budou umístěné na divných místech. Pokud jsou bankomaty umístěny na divných místech, většinou je provozují ti, kteří chtějí na lidech vydělat, a tak si budou účtovat vysoké poplatky. To však není jediný finanční tip, který vám přinášíme.  

Nikdy neřešte finance přes veřejné sítě 

Nikdy, ale opravdu nikdy neřešte své finance přes veřejné sítě. Doporučujeme si v cizině pravidelně kontrolovat internetové bankovnictví, abyste si byli jisti tím, že vás nikdo neokradl nebo že si někdo neinkasoval podezřele vysoké poplatky, ovšem kontrolujte si internetové bankovnictví vždycky tam, kde je bezpečné internetové připojení. Přes veřejné sítě Wi-Fi vás a vaše internetové bankovnictví může kdekdo napadnout, dávejte si na to pozor.  

Pozor na službu DCC 

Dávejte si také pozor na takzvanou službu DCC, kterou nabízí platební terminály nebo bankomaty u obchodníků. Tato služba vám dává na výběr, jestli chcete uskutečnit platbu v místní měně nebo pomocí přepočtu na české koruny. Vždycky ale vybírejte výběr v místní měně, při druhé volbě jsou nastaveny velice nevýhodné kurzy a zbytečné poplatky.