Chystáte se do Maďarska? Přinášíme zajímavá fakta o krásné zemi

Chystáte se do Maďarska? Přinášíme zajímavá fakta o krásné zemi

Kam se chystáte v blízké době? Chystáte se například do Maďarska? Pokud ano, měli byste si o Maďarsku něco zjistit předem. Obecně platí, že každý cestovatel by si měl vždycky dopředu zjistit něco o místě, kam se hodlá vydat. Ve světě to nefunguje stejně jako v České republice. Je třeba si zjistit něco více o tradicích a zvycích, také o tamější kultuře a o tom, co je zakázané a co se považuje za nevhodné. Třeba v některých zemích je zakázané se držet za ruce, jinde je zakázané líbání na veřejnosti, někde se nesmí vcházet do kostelů s odhalenými rameny, jinde se nesmí žvýkat žvýkačky. Naštěstí Maďarsko není tak zásadové a neliší se zdejší život nijak zásadně. Přesto přinášíme několik zajímavých faktů, které vás určitě překvapí.  

Do Maďarska se jezdí hlavně za termálními lázněmi. Zdejší prameny jsou opravdu zázračné a mají mnoho léčivých účinků. Také se o Maďarsku říká, že je to země plná zajímavostí. Zmiňme si několik zajímavostí, které nám zpestří pobyt v právě zde.  

Zajímavá fakta o Maďarsku 

  • Věděli jste, že se v Maďarsku nachází třetí největší parlament na světě? Najdete ho v Budapešti, kvůli němu se ostatně do Budapeště jezdí. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst Evropy, zejména v noci je to velice romantické, když se celý parlament rozsvítí.  
  • Věděli jste, že v Maďarsku najdeme také nejstarší pevninské metro v Evropě? Jedná se o druhé nejstarší metro na světě, první najdeme v Londýně. Ovšem v rámci evropské pevniny je opravdu nejstarší právě maďarské metro. 
  • Věděli jste, že jedním z nejvýznamnějších symbolů Maďarska je svatoštěpánská koruna? Jedná se o velice vzácný artefakt, který se ke korunování králů používal stovky let. Poté se však poslala Američanům.  
  • Věděli jste, že král Belo I. zemřel opravdu bizarním způsobem? Rozhodl se o trůn bojovat, ovšem právě jeho trůn mu byl osudným. Trůn se pod ním zhroutil a Belo se tak octl ve velice vážném stavu, kterému posléze podlehl.