Babské rady, jak prát oblečení

Babské rady, jak prát oblečení

Chodit stylově oblečení, to je jedna věc, ale umět si i to stylové oblečení vyprat, to je už věc druhá. Mnozí lidé si neuvědomují, že praní prádla není zrovna nic snadného. Pokud se prádlo vypere špatně, automaticky se zničí a je třeba nové stylové kousky kupovat znovu. Pokud však patříte k lidem, kteří prádlo prát umí, pak vám jeden kousek vydrží klidně i několik let. Abyste se přesně takto naučili prát, máme pro vás několik babských rad, díky kterým už praní nebude žádná záhada, ale naopak to bude i zábava.  

Babské rady na praní prádla 

  • Pokud se vám stane, že máte bílé prádlo krapet zašedlé nebo naopak černé prádlo je trochu vybledlé, doporučujeme dávat mezi prádlo do bubnu plátku citronu. Kromě toho můžete také smíchat kypřící prášek s pracím práškem a místo aviváže dejte ocet.  
  • Svetry jsou často kousavé, i když se jedná o kvalitní kousky. Proto abyste se kousavosti vyvarovali, doporučujeme vyprat prádlo se šamponem na vlasy. Můžete jej přilít místo aviváže. 
  • Pokud vás trápí skvrny od potu nebo zápach od potu na oblíbeném oblečení, pak ho těsně před praním namočte do teplé vody s trochou octa. Poté teprve vyperte v pračce na běžný prací cyklus. 
  • Našli jste na oblečení mastné skvrny? Pak mastné skvrny posypte škrobovou moučkou a nechejte deset minut působit. Poté škrob setřete a oblečení pořádně vykartáčujte. Kdyby byly skvrny zaschlé, snadno je odstraníte benzinem, který posypete zmiňovanou škrobovou moučkou.  
  • Chcete se zbavit skvrn od propisky nebo fixy? V tom případě je třeba skvrny nejdříve vyčistit s pomocí citronové šťávy, vody a soli. Skvrny snadno pustí, poté se oblečení jen hodí do pračky na běžný prací program. Pokud citronová šťáva nepomáhá, pak pomůže pomerančová šťáva a petrolej. Stojí to za vyzkoušení nebo ne?